Złotego byka Petera Schiffa nie przekonał rajd w cenie Bitcoina, pomimo pozytywnych trendów makroekonomicznych leżących u jego podstaw.
Długoletni kryptoński sceptyk podwoił swoje odczucia w wielu tweetach.
Powiedział, że Bitcoin jest przelotną modą i prawdopodobnie jest na drodze do zera.
Schiff powiedział również, że Warren Buffett nigdy nie kupi Bitcoin Trader, powołując się na ostatnie posunięcie inwestora, aby kupić złoto.

Buffett kupujący złoto był dla wielu katalizatorem do stwierdzenia, że ci sceptycznie nastawieni do Bitcoina w końcu go kupią.
Schiff nie wydaje się jednak być jedną z tych osób.
PETER SCHIFF: BITCOIN TO “MIJAJŠCA MODA”
Peter Schiff, dyrektor zarządzający Euro Pacific Capital, nadal nie jest przekonany, czy Bitcoin jest realną inwestycją, pomimo trwającego rajdu i sytuacji makroekonomicznej.

Inwestor skomentował to 15 sierpnia:

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
“Decyzja Buffetta o zakupie Barrick Gold, a nie Bitcoin lub GBTC jest kolejnym potępieniem Bitcoin. Buffett najwyraźniej nie uważa, że Bitcoin stanowi zagrożenie dla złota lub jego dominacji jako atutu bezpiecznego schronienia. Buffett wie, że #złoto jest tu po to, by zostać, a #Bitcoin to tylko chwilowa moda.”

Schiff dodał w odpowiedzi na tweet Anthony’ego Pompliano, że “Do 2029 roku będziesz miał szczęście, jeśli limit rynkowy #Bitcoin’a nadal będzie wyższy niż limit rynkowy baseball’a.”

Do 2029 roku będziesz miał szczęście, jeśli limit rynkowy #Bitcoin’a nadal przekracza limit rynkowy czapki z daszkiem.

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 15 sierpnia 2020.

INNI GŁÓWNI INWESTORZY BŁAGAJĄ, BY SIĘ RÓŻNIĆ

Inni inwestorzy głównego nurtu nie są jednak zgodni.

W wywiadzie dla Reutera z 14 sierpnia, George Ball, były szef Prudentialu, promował Bitcoina. Prudential to firma z listy Fortune 500, która oferuje ubezpieczenia, zarządzanie inwestycjami oraz inne produkty i usługi finansowe. Firma ma w zarządzaniu aktywa o wartości 1,39 bln dolarów.

Ball, który teraz prowadzi Sanders Morris Harris, mówi, że Bitcoin może stać się bezpieczną przystanią w najbliższej przyszłości. Przypisał to uczucie rosnącej narracji wokół debasowania walut fiatów, która, jak twierdzi, czyni Bitcoin dobrą inwestycją.

Wybitny szef Wall Street dodał, że jego decyzja o promocji BTC zapadła po tym, jak przez pewien czas był sceptycznie nastawiony do łańcuchów blokowych i kryptokur walut.

Szokujące, że ten facet stał się wierzącym #Bitcoinem.

George Ball jest mniej więcej tak samo dawnym założycielem Wall St jak… Były prezes EF Hutton i Ceo z Prudential w latach 70. i 80.

Powinien bawić się ze starszą, zarabiającą na życie publicznością. https://t.co/dmYU8AhvRC

– Dan Tapiero (@DTAPCAP) 15 sierpnia 2020 r.

Dan Tapiero, który opublikował tweet o orędownictwie Ball’a za Bitcoin’em, jest również byczy na temat kryptokurrency. Współzałożyciel Gold Bullion wyjaśnił w ostatnich analizach, że cena BTC może dosłownie wzrosnąć pięć do dziesięciu razy w tym cyklu ze względu na trendy makroekonomiczne.

Jak donosił wcześniej Bitcoinista, zauważył on:

“Ogromny długoterminowy wykres logów #Bitcoin przewiduje wzrost o 5-10x w tym przebiegu. Właśnie rozbił się TERAZ. Powinien trwać kilka lat, bo 2,5 tys. konsolidacja jest fantastyczną podstawą do katapulty w górę. Przełamanie starych wzlotów będzie miało wybuchowe następstwo. Czas siedzieć i być cierpliwym.”

Nawet z tymi liczbami i wieloma innymi optymistami co do Bitcoina, Schiff nie był przekonany do przekroczenia Rubikonu.