Dane Google Trends pokazują, że zainteresowanie zarówno DeFi jak i Bitcoinem maleje.

Zainteresowanie Bitcoinem maleje, według Google Trends.
Podobnie jak zainteresowanie DeFi.
Zainteresowanie wolumenem wyszukiwania zazwyczaj koreluje z spadkami cen.
Zainteresowanie Bitcoinem maleje, a zainteresowanie światem zdecentralizowanych finansów (DeFi) skraca się, jeśli dane o trendach Google są czymś, o czym warto pamiętać.

Dane Google Trends działają w ten sposób: Każdemu wyszukiwanemu terminowi przypisana jest wartość liczbowa, która świadczy o jego popularności. Ujęte z przymrużeniem oka, dane Google dostarczają przybliżonych informacji na temat światowego zainteresowania różnymi aspektami rynku kryptokurrency.

W pierwszym tygodniu września Google dał Bitcoinowi 51/100 pod względem popularności, w porównaniu z nim samym w ubiegłym roku. (Bitcoin trafił 100 w połowie maja, mniej więcej w czasie, gdy Bitcoin zmniejszył się o połowę). Kiedy cena Bitcoina spadła na początku września, podobnie jak zainteresowanie największą kryptokuryną według pułapu rynkowego, do 41.

Zainteresowanie utrzymywało się na tym poziomie od czasu, gdy cena największej kryptokuranty na świecie w ujęciu market cap ustabilizowała się w ciągu ostatnich kilku tygodni.

A co z DeFi, skrótem od zdecentralizowanych finansów, czyli Hot Big New Crazy Thing tego lata? Co dziwne, zainteresowanie poszukiwanym terminem osiągnęło szczyt pod koniec marca, kiedy to Bitcoin osiągnął najniższy w tym roku poziom – jego cena załamała się w atmosferze niepewności spowodowanej pandemią koronaawirusa.

Następnie zainteresowanie spadło w kolejnych miesiącach, aż do pierwszego tygodnia września, kiedy to powróciło do 99/100. Od tego czasu spadło ono jak koło serowe krążące po wzgórzu, do 65/100.

Jak Bitcoin’s Price Holds Steady, DeFi Coins Thrash About in the Sand

Podczas gdy cena Bitcoin’a utrzymywała się dziś na stałym poziomie 11.351 dolarów, monety napędzające wiodące zdecentralizowane rynki finansowe jeździły na ostatnim surfingu z szalonego, szalonego lata DeFi w ten weekend; podczas gdy niektóre ar…

Wynika to z eksplozji DeFi tego lata, kiedy to w ciągu kilku miesięcy inwestorzy wlewali miliardy dolarów w najnowszy szał kryptokurwalutowy.

Download The Decrypt App.
Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najnowsze wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

Ponieważ zainteresowanie Bitcoinem utrzymuje się w tym roku na stosunkowo stałym poziomie, można by oczekiwać, że światowe zainteresowanie Ethereum będzie rosło (większość projektów DeFi jest budowana na tej platformie). I wzrosło ono – ale skromnie: o 11% od początku roku.